Letní tábor s koňmi Vrchovany 2009

Naše holky, Jana a Veronika se účastnili letos již potřetí letního jezdeckého tábora ve Vrchovanech. Na táboře byli v termínu 12.-19. července 2009 v 2. turnusu. Počasí tento týden velmi přálo, až poslední 2 dny se počasí začalo kazit.

Letos jsme spali v chatce, dva předešlé roky jsme spali nad stájí. Přestože jsme byli zprvu přesvědčeny, že nad stájí je to nejlepší, nakonec jsme došli k závěru, že nejlépe bylo na chatce. Povídali jsme většinou do noci, přestože byla večerka v 10 hodin, nikdo nás kontrolovat nechodil. Jediné co nám asi chybělo, byl záchod a koupelna, a tak jsme museli chodit nad stáj. Měli jsme letos rozdělené služby ve stájích, protože většina z nás už byla starší. Když jsme měli ranní službu ve stáji, vstávali jsme v 7 hodin, pokud jsme službu neměli, mohli jsme spát o hodinu déle. Na snídaně, obědy, svačiny ani večeře jsme si nemohli stěžovat, jelikož byli přímo výborné. Vedoucí pro nás vymysleli ve volném čase spoustu zajímavých aktivit, a proto jsme se opravdu nenudili. Byli jsme se podívat v Dubí ve školní zoo na zvířata, šli jsme na borůvky, měli jsme soutěž Miss Pony a hromadu dalších zábavných her. Koníci letos byli celkem hodní a když zlobili, tak si na ně sedli trenéři a pak šlapali, jako hodinky. Na vyjížďkách jsme si užili spoustu zábavy a dobře jsme si popovídali a zazpívali. Na jízdárně jsme se buď potili, jelikož bylo nehorázné vedro, nebo jsme po jízdě byli mokří, protože lilo jako z konve. Byli jsme i na kolbišti, kde jsme letos skákali jen menší křížky. Na konci tábora jsme opět opékali buřty, bohužel, kvůli počasí jsme seděli ve vjezdu do dvora a buřty se pekli na grilu. Psali jsme i test o koník, ve kterém Veronika (já) získala nejlepší ohodnocení - plný počet  bodů. Tábor jsme si velice užili, hlavně po večerech jsme si s holkami dobře popovídali. Fotky najdete na webu rajče.net, odkaz na náš účet je ve fotogalerii.

Tento tábor doporučujeme všem lidem (holkám), které se chtějí naučit jezdit na koni, či se zdokonalit v jízdě. Podrobnosti o táboře najdete na internetové stránce www.vrchovany.cz .

Anketa

Byli jste už někdy v Severních Čechách?

Ano 120 88%
Ne 16 12%

Celkový počet hlasů: 136