RODEO SEBNITZ

    Letos jsme se poprvé účastnili rodea v Sebnitz, které se konalo ve dnech 21. - 23. května ve Western Village Sebnitz v Německu. Akce se celkem účastnilo 41 koní, mezi nimiž nechyběla naše Veronika Mertlová s Baladou.

    Náš program: (hovoří Veronika)

21. května

    Vstávali jsme docela brzi, v sedm jsme byli již u koní a sedlali. Po osmé hodině jsme vyráželi na cestu z Varnsdorfu do Sebnitz, což je pro nás nějakých cca 40 km. Jeli jsme po kopytě, cesta celkem rychle utíkala, akorát počasí nebylo moc pěkné, mrholilo, chvílemi i silně pršelo. Jeli jsme po loukách, lesích, ale i po silnici, někdy jsme museli překonávat i překážky, jako například potoky, strmiště, příkopy a dokonce i bažiny. Nedlouhou před koncem cesty jsme udělali delší přestávku na jídlo u restaurace. To už se počasí lepšilo, dokonce vylezlo i sluníčko. Zbytek cesty byl již pohodový. Jelo se celkem v šesti koních. Všichni jsme dorazili ve zdraví, bez větších úrazů. Po dojezdu jsme koníky odsedlali, oduzdili, vyčistili je a dali jim seno a vodu. Pak jsme se šli ubytovat do svých již předem připravených stanů a večer nás čekala zábava.

22. května

    V sobotu ráno jsme vstávali také celkem brzy, nasnídali jsme se a vyrazili na poradu jezdců, vylosovali jsme si startovní čísla a dozvěděli jsme se spostu nových a užitečných informací. Po té jsme se vypravili za koníky, vyčistili je, nasedlali a nauzdili, po té jsme jim ještě dali vodu a seno a připravili jsme se na nástup a vyjeli. Nástup byl opravdu krásný, byli vyvěšeny vlajky a jezdci byli odekorováni. Pak jsme vyrazili zpět z koralu do svých boxů a závody mohli začít. Veronika s Baladou měli startovní číslo 5. První disciplínou byly barely, pak tyče a první kolo klíčové dírky, následovala polední přestávka. Po přestávce se jelo druhé kolo klíčové dírky a potom Ponny expres. Celý den se vydařil, počasí přálo, koníci chodili pěkně, dokonce i Balada přes počáteční nervozitu jela krásně. Nakonec byl opět nástup a vyhlášení umístění u prvních disciplín, pak rozjezd, ošetření koní, krmení a večer opět zábava.

23. května

    V neděli se počasí začalo opět kazit, celý den bylo pod mrakem a sem tam pršelo. Ráno byla opět snídaně, potom porada. Čištění, sedlání a hurá na nástup, tentokrát byla únava patrná už i na koních, byli dnes línější. Ale běhat se jima zase chtělo a do závodů dali vše. První se jel trail a pak druhé kolo tyčí, barelů, následoval týmový práce, salon a klubouky. Poslední disciplínu jsme bohužel již nejeli, jelikož si Balada nejspíš šlápla na kámen a začala kulhat. Přivolaný odborník, kovář, doporučil plastové podkovy, které kryjí i Balči bolavou střelku, a tak jsme souhlasili. Závod jsme tedy nedojeli. Následovalo vyhlášení výsledků rodea, sundání vlajek a rozchod. Opět jsme odstrojili koně a obstarali je. Večer byla zase zábava, oslavili jsme konec rodea a nakonec i naše výtezství na Mistrovství světa v ledním hokeji.

24. května

    Celou noc pršelo, ráno jsme měli ve stanu pěkně mokro, ale to už nám bylo celkem jedno, jelikož nás čekala dlouhá cesta domu. Nasnídali jsme se, sbalili jsme si věci a stany, které jsme naložili do auto. Vyčistili jsme si koně, vykydali jsme, nasedlali a nauzdili a vyrazili na cestu zpět. Cesta tentokrát utíkala velmi pomalu, nikdo moc nemluvil, počasí bylo sychravé a tak jsme byli všichni moc rádi, když jsme dorazili odpoledne domů, pustili koníky do výběhu a mohli se jít konečně vykoupat.

 

        Celé rodeo se celkem vydařilo, všichni jsme ho až na pár úrazů přežili a doufáme, že se v Sebnitz sejdeme v zaří zas.

(Fotky a videa budou zveřejněma později.)

Anketa

Byli jste už někdy v Severních Čechách?

Ano 120 88%
Ne 16 12%

Celkový počet hlasů: 136